Co navštívit v Liberci

Co navštívit v Liberci – 5 nápadů, jak se v tomto městě zabavit

Do tohoto města se každoročně vydává spousta návštěvníků. Je to díky jeho poloze mezi horskými velikány i unikátní atmosféře. Předtím, než se do této severní metropole vydáte, si zjistěte dostatek informací, ať nezmeškáte nějakou zajímavost. Co navštívit v Liberci a co si rozhodně nenechat ujít?

Toto krajské město na samotném severu Čech má přes sto tisíc obyvatel a je tak pátým největším městem České republiky. Vás však informace o počtu rezidentů zřejmě zajímat nebudou, protože jste sem přijeli s jediným účelem – užít si toto město na maximum! Posvítili jsme si na to, co se tu dá dělat.

Co navštívit v Liberci

1) Velkolepá radnice

V centru města vaší pozornosti určitě neujde místní radnice. Je to nádherná budova se štíhlými věžemi a bohatě zdobeným průčelím. Pokud jste někdy byli ve Vídni, možná vám tato liberecká budova bude připomínat tamní radnici. Není to náhoda – liberecká radnice byla postavena v roce 1893 podle návrhu rakouského architekta Franze Neumanna, který je rovněž autorem několika budov ve Vídni. Rakouský vliv tudíž liberecká radnice nezapře. Můžete si ji prohlédnout zvenku, nebo se vydat na vnitřní okruh. Za vstupné ve výši 70 Kč si můžete prohlédnout interiér radnice i s věží, alebo si zaplatit jen 30 Kč a jít rovnou na věž.

Unikátním zážitkem je pohled na libereckou radnici večer a v noci, kdy je nádherně osvětlena.

2) Botanická zahrada Liberec

Věděli jste, že zrovna v Liberci se nachází nejstarší česká botanická zahrada? Na ploše větší než 3500 čtverečních metrů se budete cítit jako v tropickém ráji díky množství tropických a subtropických rostlin. Areál je rozdělen na několik tematických okruhů (pravěk, velké kaktusy, masožravé rostliny, atd.). Díky tematickým okruhům můžete hlouběji proniknout do dané problematiky a dozvědět se nové informace o dané skupině rostlin.

Botanická zahrada Liberec vás přivítá v jakékoliv části roku. Nezáleží na tom, zda je léto či třeskutá zima – díky vnějším a vnitřním areálům tu je pokaždé něco zajímavého k vidění.

Na své si přijdou i milovníci podmořského světa díky pavilonu akvárií, kde můžete spatřit exotické vodní živočichy.

3) ZOO Liberec

Místní zoologická zahrada má rozlohu 14 ha a nachází se zde téměř 160 druhů zvířat. Spatřit zde můžete takové živočichy jako je například lev berberský, takin čínský, panda červená či slon indický. ZOO Liberec je poměrně malá, tudíž na její návštěvu nebudete potřebovat půl dne. Okruh měří 1, 8 kilometrů a ne jeho projití vám budou stačit 2 – 3 hodiny času.

4) Ještěd

Byla by škoda neužít si okolní horské krajiny. Častým cílem mnohých návštěvníků je hora Ještěd, na jejímž vrcholku stojí známý vysílač, vybudovaný v technicistním architektonickém stylu. V budově vysílače se nachází restaurace a hotel.

Ať už si na Ještěd uděláte pěší výšlap, nebo využijete lanovky, čeká na vás nádherný výhled. Budete se totiž nacházet 1012 metrů nad mořem a užijete si výhled na Jizerské hory, blízký Liberec, zámek Sychrov i na polskou stranu.

5) IQLandia

IQLandia je ideální místo, co navštívit v Liberci s dětmi. Jendá se o zábavní park, který vaší rodině zábavnou formou přiblíží vědu. V této čtyřpatrové budově si můžete pomocí hravých pokusů otestovat vaše smysly, vyzkoušet sílu přírodních živlů, či proniknout do tajemství kosmonautiky.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *