hromadné hovory

Hromadné hovory, aneb jak volat s více lidmi (tipy na aplikace)

Chybí vám kontakt s lidmi, ale kvůli současným opatřením nepřichází v úvahu posezení v hospodě v kamarády, nebo hromadná rodinná oslava? Možná jste už objevili kouzlo hromadných hovorů. Zjistěte, co umí která aplikace.

Už jste uskutečnili několik hromadných hovorů, ale stále si nejste jisti, zda vám vámi používaná aplikace na hromadné hovory vyhovuje? Podívali jsme se na zoubek několika aplikacím a zhodnotili jejich klady a zápory.

Zoom

Dalo by se říct, že toto je v současné době jedna z nejčastěji používaných online služeb. Jak funguje? V rámci této služby se zaregistrujete a vytvoříte událost. Na té pak vznikne unikátní URL link, který rozešlete svým přátelům. Z něj se prokliknou přímo do vámi vytvořeného online hovoru.

Základní verze je bezplatná a umožňuje hromadné hovory v délce do 40 minut. Dále jsou v nabídce další tři balíčky, které obsahují vylepšené funkce (délka hovoru až do 24 hodin, větší počet účastníků – až 1000 lidí, atd.)

Výhody

 • Umožňuje hromadné hovory velkého počtu účastníků (až 1000 osob), tudíž se hodí například pro velké byznys konference.
 • Má spoustu profesionálních doplňků v rámci placených balíčků (například reporting z meetingů, možnost moderace meetingů ze strany organizátora tím, že ztlumí některé účastníky, aby mohli mluvit jiní, atd.)
 • Možnost hromadného chatu
 • Účastníci hovoru si na Zoomu nemusí vytvářet profil. Ten musí mít pouze organizátor akce, zbylí lidé jenom kliknou na link, který jim poslal.

Nevýhody

 • Pomalý start. Může trvat až 3 minuty, než se hovor načte.
 • Někdy link nefunguje. Někdy se stává, že účastníci musí na link kliknout několikrát, než se dostanou do hovoru.

Skype

Toto je už taková zaužívaná klasika. Lidé na Skype nedají dopustit, protože je jednoduchý a snadno pochopitelný. Přestože je na internetu spousta dalších aplikací na hromadné hovory s mnohem propracovanějšími službami, Skypu lidé zůstávají věrni díky jeho nekomplikovanosti. Mnozí raději oželí moderní prvky a upřednostní klasiku ve stylu přidej si mě a volej.

Výhody

 • Jednoduché použití
 • Snadné přidávání lidí do chatu

Nevýhody

 • Horší provedení hromadného chatu. Při hovoru není moc snadné přepínat mezi videohovorem a psaním v chatu.

Messenger

Pokud si nechcete nic instalovat, využijte Messenger, který máte automaticky v mobilu, pokud na něm používáte i Facebook. V rámci hromadné zprávy si můžete přidat lidi z Facebooku, s kterými chcete volat, a zorganizovat tak hromadný hovor.

Způsob, jak volat s více lidmi, je velmi jednoduchý. Vytvoříte hromadnou zprávu pro lidi, s kterými chcete volat, a nahoře v chatu kliknete na ikonku kamerky. Tím se hovor zahájí.

Výhody

 • Nemusíte se nikam registrovat
 • Snadno přidáte lidi do hovoru, protože už je máte v přátelích na Facebooku (na rozdíl od zdlouhavějšího přidávání třeba na Skypu)
 • Možnost používat vizuální efekty. Messenger umožňuje přidávat vtipné efekty, které mění obličeje volajících. Hodí se tudíž pro neformální hovory mezi přáteli a rodinou.

Nevýhody

 • Nehodí se příliš pro oficiální byznys schůzky (nutnost mít daného člověk v přátelích na Facebooku).

Google Hangouts

Volat si můžete i přes Google, pokud máte na síti Google + založený účet. Hromadný hovor vás propojí až s 9 lidmi. Proč si lidé Google Hangouts tolik oblíbili? Je to nejen kvůli neomezenému časovému limitu hovoru, ale i milé chaotičnosti, kdy se hovor přepíná z jednoho účastníka na druhého. Tzn. zatímco u všech výše zmíněných služeb (Zoom, Skype, Messenger) je obrazovka rozdělena na několik čtverců s obličeji volajících, u Google Hangouts je vždy přes celou plochu jeden obličej, a to toho člověka, který zrovna mluví. Aplikace umí podle hlasu přepínat mezi lidmi, tzn. při hovoru se na obrazovce každou chvíli objeví jiný obličej v závislosti na tom, kdo zrovna promluvil.

Výhody

 • Možnost rychlého přepínání mezi hovořícími lidmi
 • Možnost využít službu Hangouts Air, umožňující vysílání vašeho hovoru dalším lidem (lidí, kteří jsou diváci a nikoliv přímí hovořící, může být neomezené množství)

Nevýhody

 • Nutnost mít účet u Google +
 • Méně kvalitní přenos zvuku než třeba u Skype

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *