jak darovat peníze

Jak darovat peníze, aneb 10 originálních nápadů

Máte v plánu obdarovat někoho na narozeniny, Vánoce nebo svatbě penězi? Přestože vás zřejmě bude hřát vědomí, že si dotyčný za tento obnos pořídí přesně to, co potřebuje, prostá obálka s penězi bude mezi ostatními dary působit poněkud nudně. Přinášíme vám neotřelé tipy, jak darovat peníze a ohromit obdarovaného svou originalitou.

Mnozí dárci peněz mají obavy, že dárek v podobě bankovek a mincí bude působit neosobním dojmem. Přece jen je rozdíl, když vám někdo nadělí váš vysněný dárek, nebo jen štos bankovek, jejichž vybrání z bankomatu mu zabralo jen minimum času.

I když dáváte finanční obnos, můžete obdarovanému ukázat, že jste si na dárku dali záležet. Díky těmto tipům zazáříte na každé oslavě, ať už se jedná o svatbu, narozeniny nebo štědrovečerní večeři.

Jak darovat peníze

Jak darovat peníze k narozeninám

1) Květinový balíček

Pokud je oslavenkyní žena, zřejmě přidáte k dárku i květinu. Což takhle dát peníze a kytici v jednom nádherném, voňavém balíčku? Postačí vám k tomu luxusněji vypadající krabice, několik květů a obálka, do které zastrčíte bankovky. Toto řešení vypadá naprosto elegantně.

Zdroj: Pinterest ( Biubiu麻麻 麦麦 )

2) Záplava osobních vzkazů

Připadá vám darování peněz neosobní? Nemusí tomu tak vždycky být. Pokud blízké osobě chcete dát peníze, nemusí se to vždy nést v duchu neosobního prezentu. Bankovky můžete zamotat do úhledných ruliček, přičemž do každé z nich dátek nějaký osobní vzkaz nebo fotografii, připomínající nějaký zajímavý moment, který jste s tímto člověkem zažili. Takový balíček peněz bude doslova nabitý pozitivní energií. Finanční obnos totiž budou doplňovat osobní vzkazy a fotografie společných zážitků. Alternativou ještě můžou být ruličky s moudrými citáty.

Zdroj: www.thekeeperofthecheerios.com

3) Designový kousek

Pokud máte šikovné ruce, naaranžujte peníze do originální dekorace, díky které si oslavenec může zkrášlit noční stolek nebo poličku.

Zdroj: Pinterest, Geld Geschenke

4) Ve stylovém rámečku

Chcete věnovat nejen peníze, ale i nějaký užitečný předmět, který vašemu blízkému zůstane na památku? Kupte elegantní rámečky a bankovky do nich zarámujte.

5) Ručníkový dort

Praktickým způsobem, jak darovat peníze, je vytvořit dort z ručníků, mezi které zastrkáte bankovky. Oslavenec získá nejen peníze, ale i užitečnou výbavu do koupelny.

6) Peníze v úžasné truhle

Velmi jednoduchým, ale nezapomenutelným způsobem je darování peněz ve vyřezávané dřevěné truhle. Obdarovaný bude mít doslova pocit, že získal poklad. Až peníze utratí, zbude mu nádherná truhlice, do které si může ukládat věci.

Zdroj: www.etsy.com

7) Rukodělné přáníčko

Peníze můžete chytře zakomponovat do samotného narozeninového přáníčka.

Zdroj: Pinterest, Angie Heuser

8) Sladké překvapení

Máte kamaráda nebo člena rodiny, který si potrpí na sladké? Na jeho příští narozeniny si nemusíte lámat hlavu nad tím, zda mu věnovat peníze nebo raději něco dobrého na zub — dejme mu obojí. Dejte do zavařovací sklenice kus kartonu, který bude obepínat bankovky. Zbývající prostor dosypte sladkými dobrotami. Po otevření sklenice jej bude čekat milé překvapení.

Zdroj: inspiredbyfamilymag.com

9) Umění z papíru

Jestliže máte šikovné ruce, naučte se základy origami a vytvarujte bankovky do úhledných tvarů. Na internetu je celá řada různých návodů. Před tím, než se pustíte do skládání, vyzkoušejte si to několikrát nanečisto. Nepovedená skládačka vás bude mnohem méně mrzet na novinovém papíru, než na pětitisícovce.

Zdroj: bestdiyideas.me

Jak vtipně darovat peníze na svatbu

Zatímco u narozenin nebývá věnování finančního obnosu tak časté, u svateb se automaticky předpokládá, že dáte novomanželům nějaké peníze, které jim usnadní start do nového života. Někteří z nich dokonce svatebčanům oznámí ještě před dnem konání svatby, že namísto hmotných darů preferují peníze.

Mnozí lidé řeší otázku, kolik peněz dát novomanželům. Je zřejmé, že určitě netoužíte před ženichem a nevěstou působit jako strýček Skrblík, ale na druhou stranu nechcete věnovat celou výplatu. Pravda je, že žádné společenské pravidlo ohledně ceny svatebního daru neexistuje. Darujte zkrátka podle vašich finančních možností. Etiketu neporušíte, když věnujete několik tisíc korun, anebo pouhou stokorunu. Naopak — novomanželé by neměli automaticky očekávat, že jim svatební dary hostů pokryjí náklady na svatbu. Pokud se budou kvůli výši darované částky na některé hosty dívat mezi prsty, etiketu naopak porušují oni.

Vás však zřejmě zajímá otázka, kolik se dává darem peněz na svatbě. Většinou je to 500 až 1000 Kč na osobu, pokud se jedná o kamaráda či kamarádku. Pokud je nevěstou či ženichem váš bratr, sestra nebo jiný blízký příbuzný, dává se o trochu víc — většinou 2000 až 10 000 Kč. opět ale záleží na vašich finančních možnostech a vašem osobním rozhodnutí darovat peníze.

Nyní se zaměříme na otázku, jak vtipně darovat peníze na svatbu.

10) Just married

Znáte takové to „happily ever after“ z amerických filmů, kdy hlavní hrdinka potká svého vyvoleného, mají okázalou svatbu, a poté odjíždějí autem, ke kterému jsou přivázány plechovky? Využijte tento americký kýč ke vtipnému dárku. Opatřete si fotografii auta zezadu, zarámujte ji a ke sklu přilepte mašli, na jejichž koncích budou srolované bankovky, připomínající plechovky.

Zdroj: diy-flowers-wedding.gardendesign000.tk

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *