jak zjistit název písničky

Jak zjistit název písničky

Určitě se vám to už někdy stalo. V rádiu jste zaslechli muziku, která vás okamžitě nadchla – ta melodie, ten rytmus, ta vášeň! Jenže jak zjistit název písničky, abyste si ji mohli stáhnout? Poradíme, jak na to.

Nebojte, ten nádherný song bude brzy váš, bude bezpečně usídlen ve vašem playlistu a vy si jej budete moct přehrávat do svých sluchátek. Díky všemocnému internetu totiž skladbu můžete snadno dohledat, a to hned několika způsoby.

1) Zaznamenejte si část textu

Pokud se budete mít štěstí a podaří se vám porozumět nějakým slovům, hned si je poznamenejte. Ideální je zaznamenat si nějaké věty z refrénu, ale i ostatní části skladby vám můžou výrazně pomoct. Čím delší po sobě jdoucí text, tím lepší.

Pak není nic jednoduššího než si zadat tato slova do Googlu, který by vám měl danou píseň vyhledat.

2) Použijte mobilní aplikaci

Pokud se vám nedaří zaznamenat si slova písně, nezoufejte. Buďte pohotoví a stáhněte si aplikaci, která vám název písně ihned vyhledá. Existují totiž appky, které vám píseň vyhledají právě na základě melodie. Stačí je stáhnout a nastavit mobilní telefon směrem ke zdroji hudby – a appky se postarají o vše ostatní.

Jedná se například o tyto aplikace:

  • Shazam
  • SoundHound
  • Google Sound Search
  • MusicID

3) Zanotujte melodii

Nestihli jste si z písně nic poznačit, ani včas stáhnout aplikaci a píseň nahrát? Nevadí, i tak nemusí být vše ztraceno. Možná vám v hlavě uvízla její chytlavá melodie. V tom případě pomůže další appka!

Jmenuje se Midomi a umožňuje, abyste jí zanotovali melodii, kterou si pamatujete. Na základě vašeho broukání vám hned vyskočí několik písniček, které by se mohly s tou vaší shodovat. Pak už váš chtěný song snadno najdete.

Altrernativou je vyzkoušet Google Assistant a zeptat se Siri nebo Alexy, zda neznají tuto písničku na základě vámi zabroukané melodie.

4) Hledejte v playlistu rádia

Jste v situaci, kdy jste slyšeli fajn song, nepamatujete si žádná slova a i tu melodii už začínáte zapomínat? Ani v takové chvíli ještě není vše ztraceno! Pokud víte, na jakém rádiu píseň hrála, jednoduše navštivte webové stránky dané rádiové stanice. Řada tuzemských rádií má sekci, ve které zobrazují veškeré songy, které v daný den hráli. Stačí do Googlu zadat frázi „co jsme hráli“ a název rádia, a zobrazí se vám rádiová stanice s playlistem všech nedávno přehraných písniček.

5) Zkuste hitparádu

Pokud o dané písni nevíte naprosto nic, jen to, že se vám fakt hodně líbila, bude hledání delší, ale ne nemožné. Jednoduše si na Googlu vyhledejte hitparádu, tzn. seznam nejvíc hraných písní. Ten najdete na stránkách všech rádiových stanic a většinou se u různých rádií příliš neliší. Mnohá rádia totiž každý den točí dokola ty nejoblíbenější psíničky, takže je velká šance, že ta „vaše“ tam mezi nimi bude.

Kromě toho můžete zkusit sekci Trendy na Youtube. Na levé straně zakliknete Trendy a zvolíte možnost Hudba.

Tyto dva návody však fungují jenom tehdy, jedná-li se o novou a populární písničku.

Co dělat, pokud se vám píseň stále nedařá najít? V tom případě celou záležitost přenechte osudu. Je možné, že za pár dní či týdnů tuto hudbu opět někde uslyšíte. Vybaveni našimi radami však budete vědět, jak postupovat, díky čemuž ji konečně dohledáte!

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *