jak se zabavit doma

Nudíte se v karanténě? Zkuste 7 neotřelých nápadů, jak se zabavit doma!

Už nevíte, co si samou nudou mezi čtyřmi stěnami vašeho domova počít, a máte pocit, že už jste viděli snad všechny filmy na Netflixu? Poradíme vám několik originálních nápadů na zajímavé aktivity.

Současná karanténní opatření už začínají spoustě lidem lézt krkem. I když se vám život smrskl jen na cesty z práce, do práce a do supermarketu, můžete žít vzrušující život. Zjistěte jak.

1) Objevujte svět z pohodlí vaší gauče

Představte si, že vás někdo vysadí v naprosto neznámé zemi. Vy se rozhlížíte po okolní krajině, všude kolem vidíte exoticky vypadající domy a v dálce se rýsují velehory se sněhovou pokrývkou na vrcholcích. Počkat, zdálo se vám to, nebo přes cestu skutečně přejel povoz tažený koňmi? „Kde to sakra jsem?“ Honí se vám hlavou?

Takové pocity budete zažívat při hraní hry Geo Guesser. Tato hra vás vyhodí na náhodném místě v Evropě, Jižní Americe či jiné části světa. Vaším úkolem je uhodnout, v které zemi jste. Pomocí 360 stupňové kamery si můžete dané místo prohlížet a pohybovat se v prostoru.

Je to skvělá příležitost, jak se virtuálně podívat do exotických míst této planety a oprášit si znalosti zeměpisu. Od hraní této hry se nebudete moct odtrhnout!

2) Popovídejte si s člověkem z druhého konce světa

Věděli jste, že existují něco jako náhodné generátory lidí, které vás propojí s nějakým člověkem z ciziny, se kterým můžete chatovat, nebo vést videohovor? Stačí do Googlu zadat „random chat generator“ nebo „talk with a stranger,“ a zobrazí se vám různé aplikace a webové stránky, které vás propojí s různými lidmi světa.

Některé platformy jsou placené, jiné zdarma. Někde se můžete propojit prostřednictvím videa, jinde pouze si pouze psát. Prozkoumejte některé z nich a zjistěte, která vám nejvíc vyhovuje.

3) Zahrajte si na bytového návrháře

Pokud vás výše zmíněná online dobrodružství nelákají, zaměřte se na svůj domov. Možná jste si už tisíckrát říkali, že by váš dům či byt potřeboval změnu. Nyní je na to ta správná chvíle přeskládat si doma nábytek a zjistit, jaká kombinace vašemu bytu nejvíc sluší.

Bytoví návrháři moc dobře vědí, jak důležité je správné uspořádání nábytku. Můžete díky němu získat více prostoru v bytě, nebo dojem větší vzdušnosti. Nyní máte spoustu času zkusit si nejrůznější kombinace nábytku, dokud nepřijdete na to, která vám vyhovuje nejvíc.

4) Nakupte dárky na Vánoce

Zní vám to jako úplná šílenost? A teď si vzpomeňte na to, jak se pokaždé cítíte začátkem prosince. „Panebože, jak já to nakupování v obchodech plných lidí nenávidím!“

Ušetřete si spoustu času, nervů a peněz tím, že vánoční dary nakoupíte přes e-shopy už nyní. Možná vám to přijde příliš předčasné – ale ruku na srdce, co se do Vánoc změní? Povaha, záliby a preference vašich blízkých zřejmě za těch 8 měsíců, které zbývají do prosince, zřejmě neprojdou žádnou radikální změnou, takže jim můžete nakoupit dary dle jejich gusta už teď.

5) Staňte se kuchařským mistrem

Teď nadešla vaše chvíle! Pokud chcete vařit gastronomické skvosty, které se svou kvalitou budou blížit umu Zdeňka Pohlreicha, máte šanci. O volných večerech můžete v kuchyni pilovat vaše kuchařské dovednosti a zkoušet nové recepty. Právě teď máte dostatek času zkusit ten nový recept na steak, vyzkoušet přípravu pravých italských těstovin, nebo upéct nový druh moučníku.

6) Objevte svou vášeň

Obdivujete lidi, kteří se dokáží pro něco zapálit? Pokud k nim nepatříte, nyní máte šanci najít to, co vás skutečně baví. Třeba máte talent na to stát se skvělým spisovatelem, švadlenou, malířkou, pianistou nebo brašnářem. Vyzkoušejte různé koníčky a objevte, který si nejvíc zamilujete. Kdoví, třeba se jím jednou budete i živit. A pokud ne, díky objevení své skryté vášně vám do života vstoupí spousta nového vzrušení a pozitivní energie.

7) Zdokonalte se

Kolikrát jste si už říkali, že byste chtěli být v něčem lepší? Využijte toho, že máte hodně volného času, a naučte se novou dovednost. Tutoriály a online kurzy najdete na internetu skoro na všechno – od lekcí vaření přes kurzy marketingu až po semináře osobního rozvoje.

Vyzkoušejte třeba Seduo.cz, který má pod palcem pracovní portál Jobs.cz. Najdete tam spoustu bezplatných kurzů na různá témata.

Chcete se naučit nový cizí jazyk? Stáhněte si aplikaci Duolingo. Zábavnou formou vás naučí cizí jazyk od úplných základů.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *