Oblečení na pohřeb v létě, aneb co si obléct na takovou příležitost

Dumáte nad tím, jak se obléct na tuto smutnou událost, která se koná v letním období? Při vybírání oblečení na pohřeb zřejmě budete chtít, abyste se ve vašem oděvu cítili pohodlně při letních vedrech, a zároveň vaším outfitem důstojně uctili památku zesnulého. V tomto článku poradíme, jaký oděv zvolit na letní smuteční událost.

Etiketa, týkající se pohřbů, hovoří jasně. Oblečení by mělo splňovat tyto podmínky:

  • Černé nebo tmavé barvy. Asi vás nepřekvapí, že oděv na pohřeb by měl být ponuré barvy. Je dobré vědět, že pokud je zemřelý z vaší blízké rodiny, je vhodnější obléct se do černé. Pokud jdete na pohřeb vzdálenějšího příbuzného či známého (tzn. někoho, s kým jste si nebyli tak blízcí), můžete sáhnout i po jiných tlumených barvách, než je černá (tzn. tmavě šedá, tmavě modrá, tmavě fialová, hnědá).
  • Neodhalující oděv. Oblečení na pohřeb by mělo být konzervativní, bez hlubokých výstřihů a odhalených ramen a kolen.

Jak však tyto podmínky splnit, když je třicet stupňů ve stínu a máte pocit, že v konzervativním černém oděvu byste za chvíli omdleli? Nebojte, etiketu můžete dodržet, aniž byste padli horkem.

Šaty z průsvitného materiálu

Chcete na pohřbu působit důstojně a seriózně, ale zároveň nepadnout horkem? Řešením je sáhnout po šatech z lehkých průsvitných materiálů. Díky tomu dodržíte výše zmíněné podmínky, týkající se černé barvy a neodhalování, a zároveň vám bude díky prodyšným materiálům příjemně.

Kombinace halenky a sukně

Oblečení na pohřeb v létě můžete vykouzlit i z halenky s odhalenými rameny a dlouhé sukně z lehkého materiálu. Díky tomu, že má halenka dlouhé rukávy, nebude působit vulgárně, když budete mít decentně odhalená ramena. Dolní část sukně je z průsvitného materiálu, ale díky tomu, že je dlouhá až do půl lýtek, nepůsobí pohoršujícím dojmem, přestože její pevná část je vlastně v délce minisukně. Díky této chytré kombinaci si zajistíte pohodlí den po celý pohřební den.

Zdroj: outfitideashq.com

Chytrá krajka

Alternativou k šifonu může být i krajka, díky jejíž prodyšnosti vám nebude horko a navíc dodá vašemu vzhledu slavnostní vzhled.

Zdroj: nelly.com

Černé podkolenky

Poradíme vám fígl, jak se popasovat s pravidlem, týkajícím se černých punčoch. Na některých tradičnějších pohřbech ženy nosí tmavé punčochy. V některých společenských kruzích se dokonce můžete setkat s pohoršením, když přijdete jenom v silonkách, nebo nedejbože úplně bez punčoch.

Je jasné, že v parném letním dni se vám nebude chtít trpět v takových punčochách. Můžete si však vzít delší prodyšnou sukni a k ní černé podkolenky. Díky tomu nevzbudíte pohoršení u různých staromódních tetiček, protože na první pohled to bude vypadat, že jste si poctivě oblékla černé punčochy. Díky takovému řešení vám nebude horko.

Šála přes ramena

Jak už jsme zmiňovali výše, na pohřeb není vhodné přijít s odhalenými rameny. To však neznamená, že musíte přijít zahalená až po zápěstí. Pokud máte šaty bez rukávů, stačí si pořídit stylově vypadající tmavý šátek, a paže si zahalit.

Zdroj: www.dillards.com

Doplňky

Možná máte jen obyčejné tmavé letní šaty, nebo tmavou sukni a halenku, které běžně nosíte do práce a nevypadají nijak slavnostně. Přestože je pohřeb smutnou záležitostí, stále se jedná o slavnostní událost, na kterou byste se měli elegantně obléct. Pokud nemáte čas nebo peníze kupovat si elegantní oděv určený přímo na pohřeb, můžete vaše obyčejně vypadající šaty doplnit stylovými doplňky. Pokud sáhnete po některých z níže zobrazených doplňků, budete vypadat skvostně i tehdy, pokud si k nim oblečete jenom obyčejnou tmavou sukni a černou halenku.

Zdroj: usurnsonline.com

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *